Nowy RAV4 Plug-in Hybrid

Najmocniejsza wersja legendarnego SUV-a Toyoty

2019-11-20


22 listopada na Los Angeles Auto Show 2019 zadebiutuje Toyota RAV4 Plug-In Hybrid. Model ten będzie wyposażony w napęd hybrydowy o mocy 306 KM* (225 kW). Zapewni on najniższe w klasie zużycie paliwa i emisję spalin na poziomie poniżej 30 g/km*. Od 0 do 100 km/h będzie przyspieszał w 6,2 s*.
Debiutuje nowy RAV4 Plug-in Hybrid

Toyota rozpoczyna nowy rozdział w historii RAV4. Na targach Los Angeles Auto Show 2019 po raz pierwszy zaprezentowany zostanie nowy RAV4 Plug-in Hybrid. Będzie to pierwsza hybryda plug-in w gamie modelowej RAV4. Na rynek trafi w drugiej połowie 2020 rok

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid zajmie miejsce na szczycie gamy modelowej legendarnego SUV-a Toyoty. Jego konstruktorzy zakładają, że wzmocni on pozycję RAV4 i nadal będzie jednym z najpopularniejszych SUV-ów na europejskim rynku. Od tegorocznej premiery V generacji RAV4 w Europie zamówiono ponad 120 tys. egz. tego modelu, w tym ponad 7,5 tys. w Polsce.

Doskonałe właściwości jezdne

Toyota od ponad 20 lat umacnia swoją pozycję lidera technologii hybrydowej, oferując samochody łączące dynamikę i osiągi z niską emisją spalin i minimalnym zużyciem paliwa. RAV4 Plug-in Hybrid ma szansę stać się flagowym modelem w gamie hybryd Toyoty.

Nowy model będzie się charakteryzował doskonałymi właściwościami jezdnymi za sprawą konstrukcji opartej na platformie GA-K z serii TNGA i zawieszeniu wielowahaczowemu z tyłu. Dostępny w standardzie inteligentny napęd na cztery koła AWD-i zapewni stabilne prowadzenie i bardzo dobrą trakcję na śliskiej nawierzchni.

Świetne osiągi i dynamika

Toyota jest dobrze przygotowana do produkcji nowego hybrydowego RAV4 z doładowywanym z zewnątrz akumulatorem trakcyjnym. Dwie generacje Priusa Plug-in Hybrid są tego najlepszym dowodem.

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid o mocy 306 KM (225 kW)* ma potencjał, by rozwinąć przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,2 s*. Co więcej, nowy model Toyoty wykazuje się najniższym w klasie zużyciem paliwa i emisją CO2 poniżej 30 g/km*. Żaden inny SUV 4x4 segmentu D z napędem hybrydowym plug-in nie uzyskuje takich wyników.

Większa moc silnika elektrycznego przełożyła się na wyższą łączną moc napędu w porównaniu z RAV4 Hybrid. Samochód został wyposażony w wysoko wydajną, litowo-jonową baterię trakcyjną. Jednostka sterująca (PCU) układu hybrydowego została wzbogacona o wzmacniacz napięcia. Benzynowy silnik Hybrid Dynamic Force 2,5 l to jednostk wykorzystywana w aktualnym RAV4 Hybrid.

Nowy RAV4 Plug-in Hybrid będzie mógł wykazać się większym zasięgiem w bezemisyjnym trybie elektrycznym (EV). Maksymalny zasięg wg standardu WLTP wynosi ponad 60 km* – więcej niż uzyskują konkurencyjne SUV-y z napędem plug-in hybrid. Nowy model będzie mógł swobodnie poruszać się na samym silniku elektrycznym na dystansie 50 km.

* Dane sprzed homologacji.

Dowiedz się więcej

Black Edition by JBL Black Edition by JBL Poznaj edycję limitowaną RAV4 Hybrid Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Hybrydy pomostem do aut elektrycznych Poznaj dokonania Toyoty Toyota RAV4 liderem rynku SUV-ów Toyota RAV4 liderem rynku SUV-ów 10 milionów sprzedanych egzemplarzy Toyota ponownie liderem na polskim rynku Toyota ponownie liderem na polskim rynku Sprawdź dane z lutego 2020 roku Arkady Fiedler dotarł do Przylądka Północnego Arkady Fiedler dotarł do Przylądka Północnego Toyota RAV4 zaliczyła ekstremalny test Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Toyota Motor Europe ze wzrostem sprzedaży Ponad milion sprzedanych aut w 2019 roku Arkady Fiedler przetestuje RAV4 Hybrid Arkady Fiedler przetestuje RAV4 Hybrid Dowiedz się więcej Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Toyota RAV4 Plug-in Hybrid Nowa flagowa hybryda Toyoty zadebiutuje w 2020 roku Niższe ceny hybryd Niższe ceny hybryd RAV4 i Camry tańsze o 7,3%, Yaris, Corolla i Toyota C-HR – o 1,5% Debiut nowej Toyoty RAV4 Plug-in Debiut nowej Toyoty RAV4 Plug-in 20 listopada w Los Angeles Toyota ze wzrostem sprzedaży Toyota ze wzrostem sprzedaży Sprawdź wyniki w III kwartale 2019 r. Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Toyota sprzedała w Polsce już 66 585 hybryd Dowiedz się więcej