1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Odświeżona elektryczna Toyota bZ4X od 193 900 zł. Szybsze ładowanie, wyższy komfort podróży i większa praktyczność
9 kwietnia 2024

Elektryczna Toyota bZ4X z 2024 roku produkcji od 193 900 zł

Szybsze ładowanie, wyższy komfort podróży i większa praktyczność

W salonach Toyoty można już zamawiać Toyotę bZ4X z 2024 roku produkcji. Ceny odświeżonego auta rozpoczynają się od 193 900 zł, a wszystkie wersje elektrycznego SUV-a kwalifikują się do uzyskania dofinansowania w ramach programu „Mój Elektryk”.

Toyota wprowadziła serię innowacji do swojego elektrycznego SUV-a, które zwiększają komfort podróży oraz praktyczność i wygodę użytkowania auta. Toyota bZ4X z roku produkcji 2024 zyskała m.in. ogrzewanie promiennikowe dla kierowcy i pasażera przedniego fotela, a jej wyższe wersje – również automatyczne ostrzeganie tylnymi światłami awaryjnymi (ARFHL) oraz cyfrowy kluczyk.

Krótszy czas ładowania i jeszcze więcej technologii

Pracując nad Toyotą bZ4X z 2024 roku produkcji, inżynierowie marki skupili się na skróceniu czasu ładowania baterii prądem stałym w niskich temperaturach. Jedna ze zmian dotyczyła baterii trakcyjnej – otrzymała ona zmodyfikowany system ogrzewania cieczą z nowym wymiennikiem ciepła oraz dodanym zaworem regulacji ogrzewania, który jeszcze szybciej optymalizuje temperaturę baterii trakcyjnej. Dzięki temu rozwiązaniu czas ładowania prądem stałym od 10% do 80% uległ skróceniu, zwłaszcza w temperaturach poniżej 0°C.

Kolejną nowością jest ogrzewanie promiennikowe, które poprawia komfort podróży zimą, ogrzewając wnętrze w bardzo krótkim czasie po uruchomieniu auta. Urządzenie to jest dostępne w najwyższej wersji wyposażenia Executive. Zainstalowane pod kolumną kierownicy oraz pod deską rozdzielczą przed pasażerem, w pierwszej kolejności ogrzewa stopy i nogi, a czas nagrzewania tej przestrzeni jest o 90% krótszy niż w wersjach z konwencjonalnym nawiewem. Nowe ogrzewanie zużywa też mniej energii i nie hałasuje.

W Toyocie bZ4X z roku produkcji 2024 został też wzbogacony zestaw systemów bezpieczeństwa Toyota T-MATE. W unikaniu kolizji pomaga m.in. nowy układ automatycznego ostrzegania tylnymi światłami awaryjnymi (ARFHL). Układ wykorzystuje system monitorowania martwego pola (BSM) oraz tylny radar, aby w razie ryzyka uderzenia ostrzec kierowcę nadjeżdżającego z tyłu auta, automatycznie włączając tylne światła awaryjne. Rozwiązanie to jest dostępne w wersjach Prestige i Executive.

Wersja Executive zyskała z kolei nowy cyfrowy kluczyk, kompatybilny z systemami operacyjnymi Apple i Android. Umożliwia on otwieranie i uruchamianie samochodu przy pomocy smartfona. Co więcej, może być współdzielony przez maksymalnie 5 osób, co ułatwia dostęp do auta członkom rodziny, współpracownikom lub technikom zajmującym się konserwacją pojazdów i ratownictwem. Uruchomienie usługi planowane jest na drugą połowę 2024 roku.

Toyota bZ4X od 193 900 zł

Toyota bZ4X jest dostępna z napędem na przód (204 KM) lub napędem na cztery koła XMODE (218 KM). Elektryczny SUV jest wyposażony w baterię litowo-jonową o pojemności 71,4 kWh brutto (64 kWh netto), które jest objęta gwarancją fabryczną na 8 lat lub 160 000 km przebiegu. Program Extended Battery Care zapewnia ochronę do 10 lat i 1 000 000 km (pod warunkiem dokonywania corocznego przeglądu baterii).

W Polsce Toyota bZ4X jest dostępna w 3 wersjach wyposażenia – Comfort, Prestige oraz Executive. Do każdej z tych odmian nabywca otrzymuje bezpłatnie kabel do ładowania o długości 7,5 m (Typ2) z pokrowcem, nakładki progowe oraz dywaniki welurowe. Paleta lakierów obejmuje w sumie 8 wersji kolorystycznych auta.

Najniższa wersja Toyoty bZ4X – Comfort – kosztuje od 193 900 zł i występuje wyłącznie z napędem na przód. Auto jest wyposażone m.in. w:

 • 18" felgi aluminiowe z oponami 235/60 R18 (z plastikowym kołpakiem ochronnym),
 • klimatyzację automatyczną (dwustrefową),
 • system bezkluczykowego dostępu do samochodu (Inteligentny kluczyk),
 • kamerę cofania ze statycznymi liniami pomocniczymi,
 • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (8"),
 • nawigację Connected z mapami online i 4-letnią darmową transmisją danych.

Wyższa wersja – Prestige – kosztuje od 214 900 zł z napędem FWD oraz od 224 900 zł z napędem XMODE. Jest ona wyposażona m.in. w:

 • tapicerkę materiałową z elementami skóry syntetycznej,
 • podgrzewane fotele przednie,
 • podgrzewaną kierownicę,
 • elektrycznie unoszone drzwi bagażnika,
 • system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (12,3"),
 • przyciemniane szyby tylne.

Toyota bZ4X w najwyższej wersji Executive kosztuje od 231 900 zł z napędem na przód lub od 241 900 zł napędem 4x4. Odmiana ta wyróżnia się dwukolorowym nadwoziem z czarnym dachem, dolnym przednim grillem w kolorze satynowego chromu, chromowanymi listwami drzwi oraz dachem panoramicznym. W standardzie posiada też m.in.:

 • 20" felgi aluminiowe z oponami 235/50 R20,
 • tapicerkę skórzaną (skóra syntetyczna),
 • wentylowane fotele przednie,
 • ogrzewanie promiennikowe dla pasażerów pierwszego rzędu siedzeń,
 • zaawansowanego asystenta parkowania Toyota Teammate Advanced Park.

Kupując odświeżoną Toyotę bZ4X, można skorzystać z atrakcyjnych form finansowania auta w połączeniu z dofinansowaniem z programu „Mój Elektryk”. W Leasingu KINTO ONE klient ma gwarancję niskiej miesięcznej raty, która wynosi od 1651 zł (z uwzględnieniem dopłaty „Mój Elektryk”). Nowością jest EKO Leasing 100%*, w którym suma opłat wynosi 100% wartości auta, a miesięczna rata jest bardzo korzystna.

Cennik Toyoty bZ4X

* Finansującym jest Toyota Leasing Polska Sp. z o.o.