1. Świat Toyoty
 2. Nowości
 3. Toyota liderem rynku flotowego w pierwszym kwartale 2024 roku
5 kwietnia 2024

Toyota dominuje na rynku flotowym w I kwartale 2024 roku

Firmy zarejestrowały 19 987 samochodów osobowych i dostawczych

W I kwartale 2024 roku polskie firmy zarejestrowały 19 987 samochodów osobowych i dostawczych Toyoty. Japońska marka jest liderem rynku flotowego, a Corolla – najczęściej wybieranym modelem.

Od stycznia do marca 2024 roku polskie firmy zarejestrowały 19 987 aut osobowych i dostawczych Toyoty – jest to o 6% więcej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Udział w rynku zwiększył wyniósł 18,5%. To wynik lepszy niż dwie kolejne marki w zestawieniu razem wzięte.

Mirosław Sochacki, Corporate Sales Senior Manager w Toyota Central Europe, mówiąc o osiągnięciach Toyoty na rynku flotowym, podkreślił:

„Dzięki zaufaniu naszych klientów kolejny rok zaczynamy jako lider rynku flotowego. Hybrydowa Corolla stała się synonimem auta flotowego, bo to ten model firmy wybierają najczęściej. Jesteśmy obecni we wszystkich segmentach rynku, wkrótce do naszej gamy dołączy nasz największy samochód dostawczy PROACE MAX, a klientom oczekującym aut klasy premium oferujemy modele marki Lexus. Naszym atutem jest konkurencyjne finansowanie KINTO z zapleczem Toyota Leasing. To pozwala nam z optymizmem patrzeć na kolejne kwartały tego roku”.

Corolla najchętniej wybieranym autem flotowym

W I kwartale 2024 roku polskie firmy zarejestrowały 18 254 samochody osobowe japońskiej marki. 36% z nich stanowiły Corolle. Model ten jest dostępny w trzech wersjach nadwoziowych – Hatchback, Sedan i TS Kombi. Napędza go nowoczesna hybryda 5. generacji, a codzienną eksploatację ułatwiają najnowocześniejsze technologie, w tym systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.

Na liście dziesięciu samochodów flotowych, które cieszyły się największą popularnością w I kwartale2024 roku, znalazło się aż pięć modeli Toyoty:

 • Corolla z wynikiem 6560 zarejestrowanych aut zajęła pozycję lidera, a także zdominowała segment C (29,1% udziału),

 • Yaris uplasował się na trzecim miejscu wśród firm (2148 egz.),

 • RAV4 znalazł się na czwartym miejscu (2087 egz.),

 • Yaris Cross zajął piątą pozycję (2007 egz.),

 • Toyota C-HR z wynikiem zajęła siódme miejsce (1915 egz.).

Pojazdy Toyoty nie miały sobie równych również w poszczególnych segmentach:

 • Aygo X to najczęściej rejestrowany model w klasie najmniejszych aut (444 egz., 42,7% udziału),

 • Yaris zdominował segment B (29,2% udziału),

 • Yaris Cross to numer jeden wśród miejskich SUV-ów (23,7% udziału),

 • Toyota C-HR triumfowała w segmencie C-SUV (13,8%),

 • RAV4 to lider bardzo konkurencyjnego segmentu D-SUV (11,1% udziału).