1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Yaris Cross z rejestratorem jazdy
12-12-2022

Yaris Cross
z automatycznym wideorejestratorem jazdy

Yaris Cross zostanie wyposażony w opcjonalny automatyczny wideorejestrator jazdy montowany jako integralny element wnętrza auta. Nowe urządzenie będzie także stopniowo wprowadzane do pozostałych modeli Toyoty.
  • Przedni wideorejestrator jazdy jest nową ofertą akcesoriów przeznaczoną dla Yarisa Cross. Istotnym wyróżnikiem urządzenia na tle innych produktów tego typu jest jego całkowite zintegrowanie z pojazdem. W związku z tym przewody elektryczne są niewidoczne dla użytkownika i bezpośrednio podłączone do zasilania pojazdu, bez korzystania z złącza 12 V czy USB. 
  • Przedni rejestrator Toyoty korzysta z kamery w rozdzielczości 1080 p przy 30 klatkach na sekundę lub 720 p przy 60 klatkach na sekundę, z kątem widzenia 140 stopni oraz dostosowaniem wysokości pionowej w celu uchwycenia odpowiedniego kadru. Nagrywanie włącza się automatycznie po uruchomieniu samochodu, a pliki zapisują się samoczynnie na karcie SD. Urządzenie umożliwia także kontrolę prędkości i przebiegu trasy za pomocą GPS oraz pozwala korzystać z inteligentnego systemu parkowania. Ogromnym ułatwieniem w obsłudze funkcji rejestratora jest aplikacja na telefon dostępna dla systemów Android oraz iOS z możliwością przesłania ich i edycji na komputerze. Akcesorium jest mocowane na górze przedniej szyby za pomocą taśmy 3M. 
Pierwszym modelem Toyoty, w którym opcjonalnie pojawi się wideorejestrator, będzie Yaris Cross. Stopniowo podobna oferta zostanie wprowadzona także do innych modeli marki. Aktualnie promocyjna cena urządzenia wraz z montażem wynosi 1 290 zł. Jego standardowa cena to 1 829 zł.