1. Świat Toyoty
  2. Nowości
  3. Nowa Toyota Camry z hybrydą piątej generacji, efektowną stylistyką i najnowszymi technologiami
10 stycznia 2024

Stylowa Toyota Camry z hybrydą 5. generacji

Najnowsze technologie i systemy bezpieczeństwa

Nowa Toyota Camry charakteryzuje się bardziej sportową stylistyką nadwozia. Komfortowe wnętrze zostało wykończone najwyższej jakości materiałami. Pojazd wyposażono w napęd hybrydowy 5. generacji o większej mocy i wydajności, a także najnowsze multimedia i systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.

Toyota Camry na rynku jest obecna od blisko 40 lat, wyznaczając standardy w segmencie sedanów. Na całym świecie sprzedano już ponad 21 mln egzemplarzy tego auta, co dobitnie świadczy o jego popularności.

Nowa generacja Toyoty Camry została zaprojektowana z myślą o klientach, którzy preferują auta z nadwoziem typu sedan. Samochód zyskał nowy design. Uwagę zwraca zwłaszcza przód auta, który nawiązuje do innych, nowych modeli marki. Reflektorom nadano nowy kształt, a boczne przetłoczenia podkreślają długość Camry.

Do wykończenia wnętrza użyto materiałów najwyższej jakości, dzięki czemu kierowca i pasażerowie mają poczucie obcowania z autem klasy premium. Zastosowano też zupełnie nowy kokpit.

Nową Toyotę Camry wyposażono w napęd hybrydowy 5. generacji, charakteryzujący się większą mocą i wydajnością. Dodać do tego należy nowy system multimedialny, a także konfigurowalne cyfrowe zegary, dzięki czemu obsługa najważniejszych funkcji stała się bardziej intuicyjna i szybsza. Standardem w nowej Toyocie Camry będą także najnowsze systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE.

Produkcja nowej Toyoty Camry rozpocznie się w drugiej połowie 2024 roku, a sprzedaż w Polsce – w drugim kwartale tegoż roku.

Nowoczesny design

Projekt designu nowej Toyoty Camry został opracowany w kalifornijskiej pracowni CALTY. Auto zyskało nowoczesny wygląd ze sportowymi elementami, zachowując jednocześnie elegancki i wyrafinowany charakter znany z poprzednich generacji. Przeprojektowany przód pojazdu nawiązuje do nowego języka stylistycznego marki. Jest osadzony nisko, a jego szerokość potęgują nowe, smukłe reflektory o zakrzywionym kształcie. Nowy wygląd zyskały też światła tylne.

Nowa Toyota Camry zachwyca dynamicznym wyglądem również za sprawą zwiększonych zwisów (przedniego i tylnego) oraz niżej poprowadzonej linii dachu w tylnej części nadwozia. Linie boczne są bardzo wyraziste i łączą się ze sobą przy tylnym emblemacie.

Eleganckie wnętrze

We wnętrzu nowej Toyoty Camry prestiż i elegancja łączy się z nowoczesnością i komfortem. Uwagę zwraca ekran systemu multimedialnego, tworzący efekt otwartej przestrzeni przed kierowcą i pasażerem. Do wykończenia wnętrza użyto najlepszych materiałów.

5. generacja technologii hybrydowej

Nowa Toyota Camry została wyposażona w napęd hybrydowy 5. generacji charakteryzujący się lepszymi osiągami i większą wydajnością. Zastosowano też nową baterię litowo-jonową o większej mocy. Najważniejsze elementy napędu – przekładnię, silniki elektryczne oraz inwerter –przeprojektowano, by ograniczyć wewnętrzne straty oraz zredukować masę i rozmiary.

Nowy napęd hybrydowy osiąga łączną moc 231 KM/170 kW (wzrost o 6%), jednocześnie notując niższe średnie zużycie paliwa (5,1 l/100 km) oraz emisje CO2 (117 g/km) w cyklu mieszanym WLTP. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h poprawiło się z 8,3 s na 7,9 s.

Przeprojektowano również zawieszenie. Z przodu zastosowano kolumny MacPhersona, a z tyłu podwójne wahacze. Camry prowadzi się pewnie oraz daje dużą przyjemność z jazdy po krętych drogach.

Technologiczne innowacje

Nowa Toyota Camry została wyposażona w najnowszy system multimedialny Toyota Smart Connect® z kolorowym ekranem dotykowym (12,3" HD), a także nawigację w chmurze, która na bieżąco przekazuje informacje o ruchu drogowym. Opcjonalnie dostępny jest system Toyota Smart Connect+® oraz system Premium Audio JBL z 9 głośnikami.

Pojazd łączy się bezprzewodowo ze smartfonami przy pomocy interfejsów Apple CarPlay* i Android Auto™. We wnętrzu znajduje się aż 5 portów USB, które umożliwiają ładowanie urządzeń i łączność z nimi. Auto może zaktualizować multimedia oraz systemy bezpieczeństwa metodą over-the-air (OTA) bez konieczności wizyty w serwisie.

Camry można będzie obsługiwać przy pomocy cyfrowego kluczyka w aplikacji MyToyota. Do jednego auta można przypisać aż 5 kierowców.

Systemy bezpieczeństwa Toyota T-MATE

Nową Toyotę Camry wyposażono w zaawansowane systemy bezpieczeństwa i wsparcia kierowcy Toyota T-MATE. Auto rozpoznaje większą liczbę potencjalnych zagrożeń i pomaga uniknąć kolizji w większej liczbie scenariuszy, a także stale monitoruje, czy kierowca jest skupiony na prowadzeniu.

Uwagę zwraca zwłaszcza układ wczesnego reagowania w razie ryzyka zderzenia (PCS), który pozwala sprawniej poruszać się po mieście, a także jest w stanie wykrywać potencjalne zagrożenie zderzeniem czołowym. W trakcie manewru skrętu monitorowany jest teraz ruch na dwóch pasach oraz pojazdy i rowerzyści nadjeżdżający z boku.

* Apple CarPlay jest znakiem towarowym Apple Inc.